Zakupy dla seniorów. Telefon serdeczności dla seniorów. Porady komputerowe

Jesteś samotny seniorem, nie chcesz się narażać na niebezpieczeństwo zachorowania lub jesteś niepełnosprawny i potrzebujesz pomocy
ZADZWOŃ I ZAMÓW
pomoc w zakupach, w dostarczeniu leków lub innej ważnej potrzebie
ZADZWÓŃ
61 646 33 44
w godzinach
07.30-20.00

Jeśli jesteś seniorem i doskwiera ci izolacja i chcieliby z kimś porozmawiać, możesz zadzwonić na specjalną linię, Telefonu Serdeczności.
Po drugiej stronie słuchawki czeka rozmówca gotowy do pomocy.

ZADZWOŃ
691 870 091

w godzinach
12.00-20.00

Seniorze i Seniorko
Jeśli potrzebujesz wsparcie w obsłudze komputera, telefonu, tabletu, smartfona lub aparatu fotograficznego
SKONTAKTUJE SIĘ
z naszym konsultantem
ZADZWOŃ
603 489 205
do poniedziałku do piątku
10.00-14.00

Starsi mieszkańcy i mieszkanki miasta, którym doskwiera izolacja i chcieliby z kimś porozmawiać, mogą zadzwonić na specjalną linię – Telefon Serdeczności. Po drugiej stronie słuchawki czeka rozmówca gotowy do pomocy.
Telefon Serdeczności powstał, by seniorzy i seniorki nie czuli się samotni podczas pandemii. Mogą z niego skorzystać wszyscy starsi poznaniacy, którzy martwią się epidemią, mają poczucie izolacji, nie mają z kim porozmawiać i chcieliby podzielić się swoimi przemyśleniami, lękami, obawami.
Aby uzyskać pomoc, wystarczy zadzwonić pod numer: 691 870 091.

Telefon czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 12-20. Jeden numer: 691 870 091 obsługiwany jest przez kilka osób, które pełnią dyżury. To pracownicy Zespołu Dziennych Domów Pomocy, którzy na co dzień współpracują z seniorami, znają ich problemy, są gotowi do udzielenia wsparcia i przydatnych informacji przez telefon.

Uwaga – w sytuacji, gdy senior będzie potrzebował profesjonalnej pomocy psychologicznej (interwencyjnej), pracownicy ZDDP przekażą numer do specjalistów (w ramach aktualnie dostępnej oferty) lub przekierują połącznie do CIS lub Biura Poznań Kontakt. Tam przekierowane będą również pytania dotyczące oferty miasta dla seniorów. 

Seniorzy mogą w dalszym ciągu kontaktować się z pracownikami Centrum Inicjatyw Senioralnych od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00, by zyskać informacje o dostępnej ofercie miasta i wsparciu osób starszych.