Plecaki pełne radości – akcja na rzecz dzieci z Ukrainy

Poniżej przedstawiamy szczegóły akcji „Plecaki pełne radości” organizowanej przez Centrum Inicjatyw Senioralnych w partnerstwie z Caritas Poznańską i Zespołem Szkół Odzieżowych.

Infomracje o projekcie

Dzień Dziecka to wspaniała okazja do tego, żeby okazać serce i podzielić się dobrocią, zwłaszcza z tymi którzy, potrzebują jej teraz wyjątkowo mocno. Zachęcamy poznańskie seniorki i seniorów do udziału w wyjątkowej inicjatywie na rzecz dzieci z Ukrainy.

W ramach akcji „Plecaki pełne radości” osoby w wieku senioralnym stworzą dla ukraińskich dzieci kolorowe plecaki, które wypełnione zostaną grami i zabawkami edukacyjnymi zebranymi podczas zbiórki prowadzonej przez Caritas Poznań w siedzibie CIS. Plecaki pomogą uszyć uczennice i uczniowie klasy krawieckiej Zespołu Szkół Odzieżowych im. Władysława Reymonta w Poznaniu. Upominki zostaną przekazane w Dniu Dziecka dzieciom z Ukrainy przebywającym w Poznaniu w Centrum wsparcia rodzin dla uchodźców z Ukrainy  prowadzonym przez Caritas przy ul. Pamiątkowej 28.

Zaangażuj się w zbiórkę gier i zabawek edukacyjnych

Organizatorem zbiórki jest Caritas Poznań, a punkt zbiórki znajduje się w siedzibie Centrum Inicjatyw Senioralnych przy ul. Mielżyńskiego 24 (działa w godzinach otwarcia Centrum, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00). Do przekazywania darów zachęcamy przede wszystkim osoby w wieku senioralnym, jednak w zbiórce może wziąć udział każdy mieszkaniec i mieszkanka Poznania. Do punktu można przynosić gry i zabawki edukacyjne (badminton, gry karciane, planszówki, piłki plażowe itp.), które zmieszczą się w plecaku. Zbiórka trwa do 30 maja 2022 roku.

Uwaga! Do punktu zbiórki należy przynosić rzeczy nieużywane.

Weź udział w warsztatach manualnych

Zachęcamy osoby w wieku senioralnym do udziału w warsztatach, podczas których przygotują oni plecaki i wypełnią je niespodziankami dla dzieci. Spotkanie warsztatowe odbędzie się 25 maja (środa) w godz. 10.00-13.00 w siedzibie Centrum Inicjatyw Senioralnych przy ul. Mielżyńskiego 24. Obowiązują zapisy – seniorki i seniorzy zainteresowani udziałem w warsztatach mogą kontaktować się z Centrum pod numerem tel. 61 847 21 11.

Liczymy na Wasze otwarte serca. Wspólnie sprawmy, aby to lato dla naszych najmłodszych przyjaciół z Ukrainy było pełne radości!

Cały czas jest możliwość dołączenia do grupy dzieci na zajęcia prowadzone w świetlicy przy ul. Pamiątkowej 28.

Współorganizatorzy i partnerzy projektu: Caritas Poznańska, Zespół Szkół Odzieżowych im. Władysława Reymonta w Poznaniu.