Maseczki dla Seniorów

Seniorki i seniorzy z Poznania, którzy ukończyli 70 lat, mogą otrzymać bezpłatnie bawełniane maseczki. Do tej pory zgłosiło się po nie blisko 1000 osób. Akcja trwa i wspiera ją nieodpłatnie coraz więcej wolontariuszy i instytucji.

Aby otrzymać maseczkę, wystarczy zadzwonić pod numer: 61 646 33 44 – telefon działa od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 20.00 – i zgłosić jeden raz zapotrzebowanie na maseczki. Osoba dzwoniąca będzie poproszona o podanie swoich danych: imienia, nazwiska, wieku, adresu zamieszkania, numeru telefonu.  Senior lub seniorka może podać dane także innych osób zamieszkujących z nią, jeżeli spełniają kryteria akcji. 
Każdy senior, który ukończył 70 lat, może otrzymać tylko raz pakiet 2 maseczek.

Za lokalną koordynację szycia odpowiadają Fundacja Petra Senior, Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO i Fundacja ORCHidea. Inicjatywa finansowana jest ze środków Fundacji Veolia Polska, a Miasto Poznań wspiera akcję i odpowiada za dystrybucję masek.”

Maseczki trafią pod drzwi dzwoniących w ciągu 10 dni i rozdawane będą do wyczerpania zapasów. Partnerzy akcji przygotowują aż 15 tysięcy sztuk maseczek.

Pełna informacja dostępna jest na stronie: 
https://centrumis.pl/maseczki-seniorro-juz-mozna-je-zdobyc.html