Bezpłatne badania USG Aorty brzusznej – 28 luty

Zapraszamy na bezpłatne badania USG Aorty brzusznej i konsultacje w 2 terminach

  • W dniu 16 stycznia 2020r. w Szpitalu w Szamotułach na ul. Garncarska 11, w budynku C
    Konsultacja naukowa: Prof. dr hab. n. med. Grzegorz Oszkinis, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie chirurgii naczyniowej.
  • W dniu 28 lutego 2020r. w Poradniach Specjalistycznych Koramed w Plewiskach, na ulica Grunwaldzka 571
    Konsultacja naukowa: Prof. dr hab. n. med. Grzegorz Oszkinis, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie chirurgii naczyniowej.

Zapisy pod numerem telefonu 503 075 095

Jest to jedno z działań organizowanych w ramach programu badań przesiewowych – „ZDROWA AORTA, który przewiduje przeprowadzenie 10 000 badań ultrasonograficznych (USG) jamy brzusznej w kierunku tętniaka aorty brzusznej. Badania są dla pacjenta całkowicie bezpłatne, ponieważ finansowanie odbywa się z funduszy regionalnych Unii Europejskiej. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza rodzinnego.

Program badań kierowany jest do mężczyzn w wieku 50–69 lat, mieszkających w województwie wielkopolskim. Badania te są dla pacjenta całkowicie bezpłatne, ponieważ finansowanie odbywa się z funduszy regionalnych Unii Europejskiej.
Dlaczego warto przeprowadzać badania USG aorty brzusznej? U większości osób tętniak aorty brzusznej nie daje żadnych objawów i bardzo często jest wykrywany przypadkowo, podczas innych badań medycznych. Badanie USG aorty brzusznej pozwala w doskonały sposób wykryć chorobowo poszerzoną aortę – największą tętnicę człowieka, dzięki której krew jest doprowadzana do kończyn górnych i dolnych, przewodu pokarmowego, nerek i wszystkich tkanek naszego ciała.
Tętniakiem aorty brzusznej nazywamy poszerzenie aorty przekraczające jej średni wymiar poprzeczny o co najmniej 50%, czyli gdy ma ona więcej niż 3 cm. Pęknięty tętniak aorty brzusznej stanowi bezpośrednie zagrożenie życia. Jednak wczesne rozpoznanie oraz właściwa opieka medyczna są podstawą pomyślnego leczenia.
Wczesna diagnoza może uratować życie. Dlatego zbadaj się bezpłatnie! Badanie jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza rodzinnego.
Wszystkie informacje uzyskasz podczas spotkania informacyjno-edukacyjnego.
Zapraszamy serdecznie!

Aby dowiedzieć się więcej zadzwoń pod numer tel. 503 075 095

Dane kontaktowe:
Arterieart Sp. z o.o.
ul. Rakoniewicka 23A
60-111 Poznań
http://arterieart.com/
e-mail: zdrowaaorta@arterieart.com
www.zdrowaaorta.pl